10% zľava na celý sortiment!

História vibračných vajíčok

Kedy sa zrodili vibračné vajíčka, vám s určitosťou nevieme povedať. Historiek o vynáleze vibrátora je však veľa. Niektoré zdroje uvádzajú, že ich prvotný objav siaha ešte do čias Kleopatry. Panovníčka údajne na masírovanie jej genitálií využívala tekvicu naplnenú včelami. Či ide o fakt, alebo o mýtus, žiaľ, nie je jasné.

13. storočie – liečba ženskej hystérie

Vznik vibrátorov však môžeme pripísať snahe lekárov vyliečiť ženskú hystériu. Jej prvé objavy sa datujú už v 13. storočí. Ženy v tých časoch boli spoločnosťou brané ako rodičky detí a nástroje na mužské uspokojenie. Ženský orgazmus bol v tých časoch iba mýtus.

16. storočie – vlastnoručné masáže

V 16. storočí lekári ženám na liečbu hystérie odporúčali jazdu na koni. Mala im spôsobovať príjemné pocity, čo zbavovalo ženy nepokoja, napätia, bolestí hlavy, zvláštnych pocitov v oblasti panvy a nervozity, ktoré hystériu spôsobovali.

Masírovanie vagíny ako liečba ženskej hystérie

Neskôr začali lekári na zbavenie hystérie používať ich vlastné ruky spolu s masážnymi olejmi. Masírovali svojim pacientkam genitálie a tým ich vlastne liečili. Pacientky si za túto liečbu ochotne platili veľké sumy, navyše sa k lekárom rady vracali kvôli ďalšiemu preliečeniu.
Tento spôsob však nebol veľmi účinný. Lekárov po dlhom masírovaní boleli ruky a pacientky nevedeli úplne vyliečiť. Vynašli preto na tento účel parné dildá a čerpadlá, no ich používanie bolo veľmi komplikované a často bolestivé.

Film Hystéria z roku 2011

20. storočie – prvé elektrické vibrátory

Prvé zaznamenané pokusy o vznik prvého vibrátora siahajú už do 19. storočia. Ďalšie zmienky o ich používaní z lekárskeho prostredia poukazujú na to, že ich využívali na liečbu mužskej sexuálnej disfunkcie. V tomto čase však bola masturbácia považovaná za niečo hanebné a jej propagácia bola nelegálna. Práve preto boli vibrátory prezentované ako lekárske pomôcky na liečbu impotencie. Mužská masturbácia bola prijateľnejšia ako tá ženská. Veď predsa ženy ešte stále boli v tých časoch považované za tie, ktoré nepoznajú sexuálne potešenie. Neskôr však lekári zistili, že vibrátory nemajú žiadnu spojitosť s mužskou impotenciou.

S nástupom elektriny a jej zavedením do domácností sa začiatkom 20. storočia začali predávať ako domáce spotrebiče pre obe pohlavia. Sľubovali liečbu depresie, ale nielen to. Ich použitie vás malo zbaviť vrások, zabrániť zápche, vyliečiť maláriu alebo pomôcť schudnúť. Propagácia sexu a masturbácie bola ešte stále nelegálna, preto boli tieto domáce spotrebiče prezentované ako osobní maséri. O pár rokov neskôr ste si ich mohli zakúpiť aj na batérie.

50. roky – rozkvet masturbácie

Lekári kvôli osobným masérom stratili záujem pacientok o liečbu hystérie. V 50tych rokoch minulého storočia sa však pokúsili vynájsť novú pomôcku, ktorá aj napriek svojmu vzhľadu mala slúžiť výlučne na medicínske účely – vibračný prst. Tento pomocník vás mal zbaviť zápachu z úst, pomáhal vyčistiť zuby a masíroval ústnu dutinu, no možno nielen tú.
60te roky boli pre vibrátory prelomové. V týchto časoch sa stali spoločnosťou akceptovanejšie aj antikoncepčné pilulky. Začalo sa hovoriť o masturbácií ako o pozitívnej pre sexuálny život. Až teraz sa začína o vibrátoroch hovoriť ako o pomôckach určených na sex.

Prvý Wand masážer so 70. rokov

80. roky – prvé bunny vibrátory

V roku 1983 priniesol exotický priemysel novinku. „zajačí vibrátor.“ Stred vibrátoru alebo jeho vnútro tvorila napodobenina penisu, z vrchu ktorého bol pripevnený zajačik s výbežkami na dráždenie klitorisu. Nemuselo ísť iba o zajačika, častými boli aj korytnačka alebo klokan.

Svetovo najpredávanejší vibrátor – Jessica Rabbit

Moderné kúsky

V dnešnej dobe nájdete na trhu mnoho druhov, veľkostí a tvarov vibrátorov, disponujúcich rôznymi funkciami. Veľké, malé, análne, vaginálne, vodotesné alebo vibračné vajíčka, ktoré si môžete hodiť do kabelky kamkoľvek pôjdete. Dokonca dnes už nájdete aj vibrátory, čo sa pomocou bluetooth technológie dokážu prispôsobiť rýchlosti hudby, ktorú práve počúvate.

Za všetky tieto hračky alebo pomôcky mnohých dám a pánov v ich spálňach môžeme vlastne vďačiť lekárom a tomu, že ich boleli ruky.

Čo čítať ďalej …

Bluetooth vibračné vajíčka – zahrajte sa na diaľku!

Bluetooth vibračné vajíčka – zahrajte sa na diaľku!

Zábava, vzrušujúce tajomstvo a dokonalé vyvrcholenie! To všetko vám ponúka bluetooth vibračné vajíčko – erotická hračka, ktorá ide s dobou a neštíti sa moderných technológií. Vibračné vajíčko na bezdrôtové diaľkové ovládanie je skvelou šteklivou pomôckou pre páry,...

Ako sa správne starať o vibračné vajíčko?

Ako sa správne starať o vibračné vajíčko?

Ako vibračné vajíčko čistiť tak, aby bolo aj napriek divokým hrám, ktoré si pamätá, stále dokonale hygienické? Akým spôsobom sa dá údržbou predĺžiť jeho životnosť a čisto nový vzhľad? Tieto otázky by mali blúdiť v hlavách každého, kto nejakú erotickú pomôcku vlastní....

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *