10% zľava na celý sortiment!

Ako sa správne starať o vibračné vajíčko?

Ako vibračné vajíčko čistiť tak, aby bolo aj napriek divokým hrám, ktoré si pamätá, stále dokonale hygienické? Akým spôsobom sa dá údržbou predĺžiť jeho životnosť a čisto nový vzhľad? Tieto otázky by mali blúdiť v hlavách každého, kto nejakú erotickú pomôcku vlastní. Pretože nech už bola prvotná investícia akákoľvek, nikdy ju pri správnej starostlivosti o hračku nemusíte ľutovať…

Základom je poznať svoje vibračné vajíčko do detailov a byť dostatočne oboznámený s jeho funkciami a možnosťami, ktoré ponúka. Inak sa totiž v čistote a hygiene udržuje malé vajíčko z plastu na baterky a inak zasa také, ktoré je zo silikónu, pýši sa vodotesnosťou a v jeho vnútri sa nachádza motorček poháňaný nabíjateľnou vstavanou batériou.

Aké prípravky môžete na čistenie vibračného vajíčka používať?

ukazka_cistic_eroticke_pomocky

ToyJoy organický čistič na erotické pomôcky

Starostlivosť o vibračné vajíčko si nežiada veľa doplnkov. Vlastne sa nijako nelíšia od prípravkov, ktoré možno použiť aj na čistenie iných erotických pomôcok. Ak nemôžete vajíčko opláchnuť pod vodou (je k ovládaču pripojené káblikom, nie je vodotesné, atď…), na umytie jeho povrchu poslúži vlhčený obrúsok, ktorý odstráni z vibračného vajíčka špinu a nečistoty.

Keď sa zdá, že je povrch čistý, ešte to neznamená, že je aj bez baktérií, ktoré by sa na vajíčku začali ihneď hromadiť. Je totiž potrebné myslieť na to, že voda alebo vlhčený obrúsok zbavia vajíčko od nánosov špiny, no s baktériami si neporadia. 

Na to slúži dezinfekčný čistič na erotické pomôcky, ktorý by mal byť povinnou výbavou každého, kto nejakú erotickú hračku vlastní. Na vibračné sa vajíčko sa nastrieka šetrný dezinfekčný roztok, nechá sa chvíľu pôsobiť a potom sa opláchne/utrie. Na to, aká je dezinfekcia dôležitá, treba myslieť predovšetkým vtedy, ak s vajíčkom zvyknete experimentovať a používate ho vaginálne aj análne.

udrzba vibracneho vajicka

Plastové vibračné vajíčko

Plastové vajíčka sú zväčša menších rozmerov a používajú sa na dráždenie erotogénnych zón. Buď majú tlačidlo na ovládanie umiestnené zboku, alebo sú s ovládačom spojené pomocou káblika. Len vo výnimočných prípadoch sú plastové vajíčka vodotesné, preto je nesmierne dôležité byť pri ich čistení opatrný a v prípade, že sa zásobník na baterky skrutkuje, nemala by sa dezinfekcia striekať priamo na ich povrch. Ak vlastníte práve plastové vibračné vajíčko, dezinfekčný čistič nastriekajte na čistý a suchý kozmetický obrúsok, ktorým vajíčko zľahka utriete.

Kovové vibračné vajíčka

Funkciou a použitím sa kovové vajíčka takmer v ničom nelíšia od tých plastových. Ich devízou je, že prinášajú na sliznici chladivý pocit. Zvyčajne ide o vajíčka malého rozmeru, motorček poháňajú baterky, zapínanie a regulovanie vibrácií môže prebiehať pomocou tlačidla alebo diaľkového ovládania. V prípade kovových vibračných vajíčok je dôležité vybrať vhodný dezinfekčný čistič – najlepšie taký, ktorý sa označuje ako organický. Jeho zloženie povrch vajíčka neporuší.

Vibračné vajíčko z kolekcie 50 Shades

Silikónové vibračné vajíčko

Ide o hebký, niekedy priam až saténový povrch, ktorý je nesmierne odolný a hygienický. Veľmi často bývajú silikónové vibračné vajíčka vodotesné, avšak sú aj výnimky, ktoré pravidlo (ne)potvrdzujú, preto si vždy túto informáciu overte prečítaním údajov na balení vajíčka.
Ak vajíčko nie je spojené s ovládačom pomocou káblika a je skutočne vodotesné, čistenie je ľahké. Opláchnete ho pod vodou a nastriekate dezinfekciu. Máte tak záruku dokonalej hygieny a zdravotnej nezávadnosti.

Členité vibračné vajíčko s povrchom, na ktorom sú výstupky či drážky

Každá erotická pomôcka, ktorej povrch obsahuje drážky, výstupky, priehlbinky či guľaté výčnelky, si žiada pri čistení väčšiu dôslednosť. Dezinfekčný prostriedok nastriekajte rovnomerne na celú plochu hračky a pomôžte mu k tomu, aby sa dostal aj na členité časti. Pod výčnelkami alebo v drážkach sa totiž baktérie hromadia najviac.

vibracne _vajicko_ukazka

Vibračné vajíčko na diaľkové ovládanie B Swish

Vibračné vajíčko s diaľkovým ovládaním

Ak je vaše vibračné vajíčko vybavené diaľkovým ovládačom, z času na čas (ideálne po každom použití) by ste mali dopriať dezinfekčný kúpeľ aj jemu. Diaľkové ovládače väčšinou nie sú vodotesné, preto ich neoplachujte pod vodou. Úplne postačí, ak na čistý kozmetický obrúsok nastriekate dezinfekciu a potriete ním celý povrch ovládača. Špeciálnu pozornosť venujte tlačidlovému panelu.

Vibračné vajíčko s látkovou šnúrkou

Vibračné vajíčko, ktoré je vybavené látkovou šnúrkou, môže pri nedôslednom čistení spôsobiť zápal pošvy. Látka do seba vstrebáva nečistoty a baktérie veľmi rýchlo, preto je viac ako dôležité venovať sa jej pri údržbe hračky samostatne.

Po tom, ako umyjete samotné vibračné vajíčko, nastriekajte bohaté množstvo dezinfekcie aj na šnúrku alebo úchytku. Roztok nechajte pôsobiť až 5 minút a následne túto časť len jemne opláchnite alebo utrite. Pamätajte, že ak zanedbáte tento krok, môžete svoje vajíčko čistiť akokoľvek dôkladne, nikdy nebude hygienické a čisté.

Čo čítať ďalej …

Bluetooth vibračné vajíčka – zahrajte sa na diaľku!

Bluetooth vibračné vajíčka – zahrajte sa na diaľku!

Zábava, vzrušujúce tajomstvo a dokonalé vyvrcholenie! To všetko vám ponúka bluetooth vibračné vajíčko – erotická hračka, ktorá ide s dobou a neštíti sa moderných technológií. Vibračné vajíčko na bezdrôtové diaľkové ovládanie je skvelou šteklivou pomôckou pre páry,...

História vibračných vajíčok

História vibračných vajíčok

Kedy sa zrodili vibračné vajíčka, vám s určitosťou nevieme povedať. Historiek o vynáleze vibrátora je však veľa. Niektoré zdroje uvádzajú, že ich prvotný objav siaha ešte do čias Kleopatry. Panovníčka údajne na masírovanie jej genitálií využívala tekvicu naplnenú...

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *